ODESLÁNÍ

Tipy na výlety

 

OD JARA DO PODZIMU

Nová asfaltová cyklostezka podél Lipna z Horní Plané přes Novou Pec do Stožce bývá hodnocena jako jedna z nejlepších tras pro in-line bruslení v Čechách. Výlet lze prodloužit až do Nového údolí a zpět.

Sjezd horní části Vltavy, která prochází přírodní rezervací, je krásným vodáckým zážitkem.  Několikahodinový sjezd řeky mezi Soumarským mostem a Novou pecí je vhodný i pro příležitostné vodáky a začátečníky. V penzionu je možné si zapůjčit kanoe i zajistit dopravu vodáků.

Koupání v Lipně je možné 1,5 km od penzionu na písečné pláži v Horách. Další upravené pláže jsou lépe dostupné na kole nebo autem - Horní Planá, Černá v Pošumaví (tobogán, půjčovna windsurfů, loděk a šlapadel).

Skutečnou raritou této šumavské oblasti je Schwarzenberský kanál (www.schw-kan.com). Desítky kilometrů této unikátní soustavy kanálů na plavení dříví byly podle návrhu lesního inženýra Josefa Rosenauera vybudovány na konci 18. a na začátku 19. století. Kanál sloužil svému účelu ještě v roce 1962. V nedávné době byly některé části znovu obnoveny a plavení dříví v průběhu léta je vyhledávanou turistickou atrakcí. Pozvolné široké cesty podél kanálu slouží v létě cyklistům a v zimě běžkařům.

 

V ZIMNĚ

V zimním období nabízí lipenské jezero i výjimečnou možnost bruslení na 15km dlouhé přírodní udržované bruslařské dráze s nástupním místem ve Frymburku až do Lipna nad Vltavou nebo při dobrých zimních podmínkách z Černé v Pošumaví do Horní Plané někdy až pod Pernek

V zimě je možné se v Nové Peci napojit na pravidelně upravované běžkařské stopy vedoucí kolem Schwarzeberského kanálu, Lipenského jezera a přes šumavské hřebeny do Rakouska i Bavorska.

Asi 20 minut jízdy osobním autem je vzdálen hraniční přechod do Rakouska „Zvonková - Schöneben“. Přechod je k dispozici pro pěší, cyklisty a osobní automobily a rozšiřuje tak možnosti rekreace a výletů i do rakouské části šumavských hor.

V zimě je možné takto pohodlně využít rozsáhlou síť až 70km denně upravovaných běžkařských tratí pro klasiku i bruslení ve výšce 900 - 1200 m.n.m. Doporučené trasy:

 • rodinná vyjížďka: Schöneben - Alpenblick - Moldaublick - Schöneben
  (příjemný 6,5km dlouhý okruh s převýšením 131m a možností výstupu na rozhlednu Moldaublick)
 • náročnější okruh 13km z Hochfichtu na Schöneben a zpět, převýšení 526m
 • 16 km okruh Schöneben - Alpenblick - Grünwald a zpět s převýšením 385m

Za vstup do běžeckých tras se na Schönebenu vybírá poplatek na úpravu tratí - 2,5 EUR.

 

Ve vzdálenosti 30km od penzionu se nachází skiareál Hochficht se třemi lanovkami a celkovou délkou 20,8 km perfektně upravovaných sjezdovek ve výšce 900 - 1300 m.n.m. Více informací naleznete v sekci "Lyžařské pobyty" a na www.hochficht.at.

 

CELOROČNĚ

V dojezdu přibližně půl hodiny autem se nachází mnoho českých kulturních skvostů. Mimo jiné jsou to města Český Krumlov a Prachatice, zámek Rožmberk, klášter ve Vyšším Brodě.

 

 • Stezka v korunách stromů
 • Stezka korunami stromů Lipno je jediná v České republice
 • Kombinace lyžování a výhledu na Šumavu slibuje neopakovatelné zážitky, které lze vyzkoušet jen ve Skiareálu Lipno
 • Stezka korunami stromů Lipno se stala nejobdivovanějších turistickou atrakcí v České republice
 • Oblíbily si ji tisíce lidí nejen z České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa
 • Lyžaři si výhledu mohou užít bez starostí o svoje lyže - V Skidepotu si půjčí speciání boty a lyže a lyžáky uschovají, a to vše jen za 30 korun
 • Doslova úchvatné jsou pohledy na Lipno, Šumavu, Novohradské hory a za dobrého počasí i Alpy
 • Stezka je pravidelně upravována
 • Více informací naleznete na www.stezkakorunamistromu.cz

Ubytování

Pro vaši dovolenou Vám nabízíme apartmány v bývalém statku v ...

Naše typy na výlet

Typy na výlet od jara do podzimu, v zimě, celoročně

Naše fotogalerie

Podívejte se na fotografie pensionu a okolí

Rezervační formulář

Rezervujte si pobyt v našem pensionu Řehout

Pension U Řehoutů

Provozovatel:
Jan a Marcela Špeilovi
Adresa:
Pernek 3, Horní Planá 382 26
Mobil:
+420 725 391 397
WWW:
http://www.pensionrehout.cz